+386 40 853 576

ABSOLUTNO DRŽAVNO PRVENSTVO V PLAVANJU ZA KADETE, MLADINCE IN ČLANE

Od 25.01. do 28.01.2018 je v Ljubljani potekalo Absolutno državno prvenstvo v plavanju za kadete, mladince in člane. Nastopilo je 449 plavalk in plavalcev iz 28 slovenskih plavalnih klubov.

Iz plavalnega kluba Biser Piran so se državnega prvenstva udeležili: Mia Alessio, Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič, Astra Babnik, Mateja Švonja, Maj Brlek, Roy Krumpak, Enei Krumpak, Jaša Benčič, Vito Antolovič, Anže Ajlec, Matteo Kersikla, Marcel Primožič in Matic Benčič.

Plavalke in plavalci so si priplavali 23 finalnih nastopov, od tega 10 v A (absolutnem) finalu.

Najboljši posameznik je bil Marcel Primožič, ki je osvojil 5 naslovov mladinskega državnega prvaka in sicer v disciplinah 100 m, 200 m, 400 m, 800 m in 1500 m prosto, drugo mesto v mladinski kategoriji je osvojil v disciplinah 50 m prosto in 200 m delfin ter tretje mesto v disciplini 50 m delfin. V disciplini 200 m prosto je s časom 1:48,71 odplaval nov mladinski državni rekord, kar je zadostovalo za tretje mesto tudi v absolutni konkurenci in prav tako je v disciplini 400 m prosto tudi zasedel tretje mesto v absolutni konkurenci.

Med plavalkami je Eli Filipčič osvojila dvakrat četrto mesto in sicer v disciplini 50 m prosto in 50 m delfin, kategorija kadetinje.

Večina plavalk in plavalcev plavalnega kluba Biser Piran je odplavala nove osebne rekorde, kar pa ne pomeni nič drugega kot, da nas čaka še ogromno dela, da bo tako tudi v bodoče.