+386 40 853 576

ZIMSKO DP ZA ML. DEČKE IN ML. DEKLICE, CELJE

Od 10.-11.02.2018 je v Celju potekalo zimsko državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice, kjer je nastopilo tudi 5 naših plavalcev. Plavalni klub Biser Piran so zastopali: BENČIČ Val, BOGDANOVIČ Matia, CODIGLIA VIDACH Martin, PRIBAC Lan in PRIBAC Maj.

Plavalci so odplavali 22 osebnih rekordov in se kar 10-krat uvrstili med prvih 15 v državi. Najuspešnejši je bil BENČIČ Val, ki je osvojil bronasto medaljo na 100 metrov prsno, na 50 metrov prsno pa mu je medalja za las ušla in je na koncu zasedel 4.mesto. Je pa Val dvakrat osvojil naslov državnega prvaka v mlajšem letniku v disciplinah 50 in 100 metrov prsno.

Fantje so pokazali napredek in borbenost tako v posamičnih, kot v štafetnih nastopih.