+386 40 853 576

DRŽAVNA PRVENSTVA JANUAR IN FEBRUAR 2016

V januarju in februarju so potekala državna prvenstva v plavanju.

Tekmovalke in tekmovalci PK Biser Piran so bili zelo uspešni, saj so se kar 40 krat uvrstili v finala in zbrali 21 medalj, od tega 11 zlatih, 5 srebrnih in 5 bronastih.

Od 28.01.2016 do 31.01.2016 je v Mariboru potekalo Državno prvenstvo v plavanju za kadete, mladince in člane. Iz Plavalnega kluba Biser Piran so se prvenstva udeležili naslednji plavalci in plavalke: Dina Vernot, Taša Vižman, Eli Filipčič, Astra Babnik, Nika Tominc, Enya Kvarantan, Mateja Švonja, Sonia Bajramović, Urša Kveder, Zabukovec Kim, Anže Ajlec, Matteo Kersikla, Marcel Primožič, Matic Benčič in Marko Lapajne. Plavalke in plavalci so si priplavali 21 finalnih nastopov, na zmagovalni oder so se povzpeli: Astra Babnik je v kategoriji kadetinj v disciplini 50m prsno s časom 0:35,20 osvojila bronasto kolajno, Matic Benčič je v kategoriji mladincev v disciplini 100m prsno s časom 1:08,32 prav tako osvojil bronasto kolajno, Marcel Primožič pa je v kategoriji kadetov postal državni prvak v disciplinah: 50m prosto s časom 0:24,23, 100m prosto s časom 0:52,77, 200m prosto s časom 1:54,06, 400m prosto s časom 4:02,13, 800m prosto s časom 8:19,79 in v disciplini 1.500m prosto s časom 16:34,37, v disciplini 200m delfin je osvojil srebrno kolajno s časom 2:10,97; v disciplini 100m delfin prav tako srebrno kolajno s časom 0:57,62 ter v disciplini 50 delfin bronasto kolajno s časom 0:26,20. Vsi ostali plavalci in plavalke so povečini odplavali nove osebne rekorde, kar je tudi osnovni cilj državnih prvenstev.

IMG_3389 12631068_517214338440610_981851543_o

12656350_517214321773945_411386093_o-2

V soboto 06.02.2016 in nedeljo 07.02.2016 je v Ljubljani potekalo Državno prvenstvo v plavanju za mlajše dečke in deklice. Iz plavalnega kluba Biser Piran so se prvenstva udeležili naslednji plavalci in plavalke: Tjaša Gržinić, Vesna Padovan, Manca Švonja, Nika Mihelčič, Ema Vrbinc, Val Benčič, Maks Nikašinović, Klemen Nemgar, Maj Pribac, Matic Turk, Đorđević Jaka, Janej Luka Paučič, Jurin Filip Paučič in Gašper Vrbinc. Na zmagovalni oder je dvakrat stopil Matic Turk in sicer je v disciplini 200m prosto osvojil srebrno kolajno s časom 2:23,64 ter v disciplini 100m prosto prav tako srebrno kolajno s časom 1:06,48. Na tem prvenstvu so vsi plavalci in plavalke v vseh disciplinah, ki so jih plavali, priplavali nove osebne rekorde.

IMG_3401

DSC07229

Od 12.02.2016 do 14.02.2014 pa je v Kranju potekalo Državno prvenstvo za dečke in deklice. Iz plavalnega kluba Biser Piran so se prvenstva udeležili naslednji plavalci in plavalke: Maj Brlek, Jaša Benčič, Roy Krumpak, Enei Krumpak, Mia Alessio, Tia Bertalanič in Anja Kocjančič. Plavalke in plavalci so si priplavali 19 finalnih nastopov. Na zmagovalni oder so se povzpeli: Jaša Benčič v disciplini 50m prsno je s časom 0:32,68 ter Maj Brlek, ki je prejel diplome za mlajši letnik 2003 v kategoriji dečki: v disciplini 200m prosto je osvojil tretje mesto s časom 2:16,19, v disciplini 100m prosto je s časom 1:01,66 osvojil drugo mesto, v disciplini 50m prosto je s časom 0:27,43 osvojil naslov državnega prvaka ter v disciplini 50m hrbtno je osvojil tretje mesto s časom 0:33,08, Tia Bertalanič je osvojila tretje mesto v kategoriji deklice letnik 2005 s časom 1:33,11. Dečki so se odlično odrezali tudi v štafetah in sicer so v postavi Jaša Benčič, Roy Krumpak, Enei Krumpak in Maj Brlek so v štafeti 4x200m prosto s časom 9:24,55 osvojili šesto mesto, v štafeti 4×100 prosto so s časom 4:09,25 osvojili četrto mesto, v štafeti 4×100 mešano pa so s časom 4:53,26 prav tako osvojili šesto mesto. Seveda so vsi odplavali tudi kopico novih osebnih rekordov.

20160213_190530(0) 20160214_200636IMG_3430

Z rezultati iz vseh državnih prvenstev smo v Plavalnem klubu Biser Piran zelo zadovoljni.