+386 40 853 576

DRŽAVNO PRVENSTVO V PLAVANJU ZA KADETE, MLADINCE IN ČLANE, KRANJ 03.08.2017 DO 06.08.2017

Državnega prvenstva v plavanju, se je poleg 30 slovenskih plavalnih klubov udeležilo še 17 plavalnih klubov z Irske, Madžarske, Turčije in Makedonije. Skupaj je nastopilo 388 plavalk in plavalcev.

Barve plavalnega kluba Biser Piran so zastopali: Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič, Astra Babnik, Enya Kvarantan, Mateja Švonja, Sonia Bajramović, Enei Krumpak, Roy Krumpak, Jaša Benčič, Vito Antolovič, Anže Ajlec, Matteo Kersikla, Marcel Primožič in Matic Benčič.

Priplavali so si 26 posamičnih finalnih nastopov, prav tako pa so kadetinje Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič in Astra Babnik ter mladinci Anže Ajlec, Matteo Kersikla, Marcel Primožič in Matic Benčič plavali vse štafete. Mladinci so v štafeti 4×50 m prosto s časom 1:41,10 zasedli odlično tretje mesto.

Na zmagovalni oder se je uspelo v kategoriji članic povzpeti Mateji Švonja v disciplini 200 m hrbtno, kjer je s časom 2:36,56 osvojila tretje mesto. Isto je uspelo članici Sonii Bajramović, ki je v disciplini 400 m prosto s časom 4:56,90 prav tako osvojila tretje mesto. Največ kolajn je osvojil mladinec Marcel Primožič, ki je v mladinski kategoriji zmagal v disciplini 400 m prosto s časom 4:01,08; kar je zadostovalo tudi za absolutno drugo mesto, v disciplini 100 m prosto si je delil prvo mesto s plavalcem Robertom Lovšinom iz Ribnice, odplavala sta čas 0:51,97; v disciplini 800 m prosto je zmagal s časom 8:20,07; kar je zadostovalo za absolutno drugo mesto, v disciplini 200 m prosto je zmagal s časom 1:52,74, kar je prav tako zadostovalo za drugo mesto absolutno, v disciplini 1.500 m prosto je s časom 16:01,96 zmagal v mladinski kategoriji in pa tudi absolutno je ta čas zadostoval za prvo mesto.

Plavalke in plavalci so pokazali dokaj zadovoljivo plavanje, ampak ugotovitev na koncu državnega prvenstva je enaka kot vedno, čaka nas še veliko dela.

Čestitke vsem plavalkam, plavalcem in trenerjem!