+386 40 853 576

POLETNA DRŽAVNA PRVENSTVA V PLAVANJU

Plavalke in plavalci plavalnega kluba Biser Piran so se v mesecu juniju udeležili državnih prvenstev v plavanju.

Na prvenstvu za mlajše deklice in dečke, ki je potekalo v Kranju 14.07.2018 in 15.07.2018 so nastopili Manca Švonja, Lan Pribac, Tibor Bržan, Val Benčič in Maj Pribac. Plavalka in plavalci so odlično nastopili, saj so večinoma popravili svoje osebne rekorde in zaradi tega tudi dosegli dobre uvrstitve. Od boljših uvrstitev je potrebno omeniti, da je Manca Švonja osvojila 6.mesto v disciplini 50m prosto ter 7.mesto v disciplini 50m hrbtno, Maj Pribac je osvojil 8.mesto v disciplini 50m delfin ter 6.mesto v disciplini 100m delfin, Val Benčič je osvojil 6.mesto v disciplini 100m prsno ter 2.mesto v disciplini 50m prsno, s tema dvema rezultatoma je Val tudi postal državni prvak v mlajšem letniku (2007) plavalcev, tako v disciplini 50m prsno kot tudi v disciplini 100m prsno.

Na prvenstvu za deklice in dečke, ki je potekalo v Ravnah na Koroškem od 20.07.2018 do 22.07.2018 so nastopili Pavlina Ribaš, Sonča Frelih Uhelj, Yanick Filipčič in Matic Turk. Tudi na tem prvenstvu sta plavalki in plavalca odplavali osebne rekorde v skoraj vseh disciplinah v katerih so tekmovali. Zaradi tega si je Sonča Frelih Uhelj priplavala štiri nastope v popoldanskih finalih in sicer B finale v disciplinah 50m prosto, 50m prsno in 200m mešano ter A finale v disciplini 100m prsno. V popoldanskih finalih je Sonča zasedla 10.mesto v disciplinah 50m prosto, 50m prsno in 200m mešano ter 6.mesto v disciplini 50m prsno. Matic Turk si je priplaval šest nastopov v finalu in sicer finale B v disciplini 50m delfin ter finale A v disciplinah 50m, 100m, 200m, in 400m prosto in disciplini 50m hrbtno. V disciplini 50m delfin je zasedel 11.mesto, v disciplini 50m prosto 8.mesto, v disciplini 200m prosto 5.mesto, v disciplini 400m prosto 4.mesto in v disciplini 50m hrbtno 8.mesto. V disciplini 100m prosto je prehitro startal, tako da je bil neuvrščen.

Na Združenem prvenstvu Slovenije, ki je potekalo v Kopru, kjer naše tekmovalke in tekmovalci tudi trenirajo pa so nastopile naslednje plavalke in plavalci, v kategoriji kadetinj in kadetov so nastopili Mia Alessio, Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič, Maj Brlek, Enei Krumpak, Roy Krumpak in Jaša Benčič, v kategoriji mladink in mladincev so nastopili Astra Babnik, Vito Antolovič, Anže Ajlec, Matteo Kersikla in Marcel Primožič, v kategoriji članic in članov pa so nastopili Kim Zabukovec, Sonia Bajramović in Matic Benčič. Plavalke in plavalci so si priplavali 25 finalnih nastopov, najboljše uvrstitve so dosegli Eli Filipčič, ki je kategoriji kadetinj osvojila bronasto kolajno v disciplini 50m delfin s časom 0:29,72 in srebrno kolajno v disciplini 50m prosto s časom 0:28,02. Jaša Benčič je v kategoriji kadetov osvojil dve bronasti kolajni in sicer v disciplini 50m prsno s časom 0:31,22 in v disciplini 100m prsno s časom 1:09,69. Marcel Primožič je v kategoriji mladincev postal državni prvak v disciplini 100m prosto s časom 0:52,67, v disciplini 200m prosto s časom 1:52,42, v disciplini 400m prosto s časom 4:02,57, v disciplini 800m prosto s časom 8:29,63 in v disciplini 100m delfin s časom 0:56,09. Osvojil je tudi dve bronasti kolajni v madinski kategoriji in sicer v disciplini 50m delfin s časom 0:25,58 in v disciplini 50m prosto s časom 0:24,36. Rezultati, ki jih je odplaval Marcel so zadostovali tudi za kolajne v absolutni kategoriji in sicer srebrne kolajne v disciplinah 200m in 400m prosto in 100m delfin, ter bronasti kolajni v disciplinah 800m prosto in 50m delfin. V članski kategoriji je Matic Benčič osvojil bronasto kolajno v disciplini 100m prsno s časom 1:11,99 in srebrno kolajno v disciplini 200m prsno s časom 2:40,94.