+386 40 853 576

PLAVALNI MITING »ŠPELIN IN VESNIN MEMORIAL« 2016

19. in 20.11.2016 so plavalke in plavalci plavalnega kluba Biser Piran nastopili na plavalnem mitingu »Špelin in Vesnin memorial«, ki je potekal v Kranju. Na mitingu je plavalo 413 plavalcev iz 30 plavalnih klubov iz Avstrije, Hrvaške, Češke, Italije, Slovaške in Slovenije. Za plavalni klub Biser Piran so nastopili Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič, Astra Babnik, Enya Kvarantan, Sonia Bajramović, Matic Turk, Maj Brlek, Roy Krumpak, Enei Krumpak, Jaša Benčič, Anže Ajlec, Marcel Primožič in Matic Benčič. Plavalke in plavalci so štartali dvainsedemdeset krat in večinoma so popravili svoje osebne rekorde v 25m bazenih.

Prav tako jim je v svojih kategorijah trinajst krat uspela uvrstitev na oder za zmagovalce. Astra Babnik je osvojila drugo mesto v disciplini 100m mešano s časom 1:11,23; Matic Turk je prav tako osvojil drugo mesto v disciplini 50m delfin s časom 0:32,17; Maj Brlek je petkrat osvojil drugo mesto in sicer v disciplinah 50m prosto s časom 0:26,94; 100m prosto s časom 0:58,79; 200m prosto s časom 2:15,00; 100m prsno s časom 1:18,39 in 100m mešano s časom 1:11,24; Jaša Benčič je osvojil drugo mesto v disciplini 100m mešano s časom 1:04,05 in pa tretje mesto v disciplini 200m mešano s časom 2:22,31; Marcel Primožič je osvojil tretje mesto v disciplini 50m delfin s časom 0:26,09 in tretje mesto v disciplini 50m prosto s časom 0:24,37; zmagal pa je v disciplini 200m prosto s časom 1:52,47 in disciplini 400m prosto s časom 3:58,95. Marcel je v disciplini 400m prosto postal tudi prvi plavalec v zgodovini plavalnega kluba Biser Piran, ki mu je uspelo odplavati 400m prosto v manj kot štirih minutah.

Kljub težavam na začetku plavalne sezone, ki smo jih v klubu imeli glede bazena za izvajanje treningov, so rezultati na tekmi zelo spodbudni, nas pa čaka še veliko dela, ki pa ga tako trenerji kot plavalke in plavalci z veseljem izvajamo.Na tem mestu bi še omenili, da ja naš učitelj plavanja, Tadej Bačelić, postal član Strokovnega sveta Plavalne zveze Slovenije.

Za konec pa še naš moto: «Trenirati je treba.«.