+386 40 853 576

POLETNA DRŽAVNA PRVENSTVA V PLAVANJU

brestanica

Prvo prvenstvo v plavanju poleti je bilo 16.07. in 17.07.2016 v Brestanici pri Krškem za mlajše deklice in mlajše dečke. Plavalni klub Biser Piran so zastopali Vesna Padovan, Manca Švonja, Ian Filipčič, Yanick Filipčič, Val Benčič, Maj Pribac, Klemen Nemgar, Maks Nikašinovič, Matia Bogdanović, Žiga Remec in Matic Turk. Večina je odplavala osebne rekorde, Matic Turk pa je zasedel dvakrat četrto mesto in sicer v disciplini 200m prosto s časom 2:24,26 in disciplini 100m prosto s časom 1:06,45. Odlično se je odrezala tudi štafeta mlajših dečkov, ki je na 4x50m prosto osvojila deveto mesto, 4x50m mešano, pa je osvojila enajsto mesto. Za nekatere je bilo to prvo državno plavalno prvenstvo in zelo smo bili zadovoljni z njihovimi nastopi.

IMG_3812

Državno prvenstvo za deklice in dečke je potekalo v Kranju in sicer od 22.07. do 24.07.2016. Prvenstva so se udeležili Sonča Frelih Uhelj, Mia Alessio, Roy Krumpak, Enei Krumpak, Maj Brlek in Jaša Benčič. Plavalci so si priborili 16 popoldanskih finalnih nastopov. Jaša Benčič je trikrat osvojil tretje mesto in sicer v disciplini 50m prsno s časom 0:32,64; v disciplini 100m prsno s časom 1:12,34 ter v disciplini 200m prsno s časom 2:40,15. Maj Brlek je osvojil trikrat drugo mesto v mlajšem letniku 2003 in sicer v disciplinah 50m prosto, 100m prosto in 200m prosto. Uvrstitev v TOP 3 v mlajšem letniku deklic je uspelo tudi Tii Bertalanič v disciplini 50m prsno in 100m prsno. Odlično je plavala tudi štafeta dečkov saj so osvojili četrto mesto v štafeti 4x100m prosto, peto mesto v štafeti 4x200m prosto in sedmo mesto v štafeti 4x100m mešano.
IMG_3795

Zadnje prvenstvo za kadete, mladince in člane pa je bilo od 28.07. do 31.07.2016 v Ravnah na Koroškem. Udeležili so se ga Taša Vižman, Dina Vernot, Eli Filipčič, Astra Babnik, Nika Tominc, Enya Kvarantan, Kim Zabukovec, Mateja Švonja, Urša Kveder, Sonia Bajramović, Teo Zabukovec, Anže Ajlec, Matteo Kersikla, Marcel Primožič in Matic Benčič. Plavalke in plavalci so si priplavali 26 popoldanski finalnih nastopov. Kim Zabukovec je bila v kategoriji članic tretja v disciplini 200m delfin s časom 2:34,41. Marcelu Primožiču je uspelo obraniti vseh šest kadetskih naslovov državnega prvaka iz zimskega prvenstva, tako, da je prvak v disciplinah 50m prosto, 100m prosto, 200m prosto, 400m prosto, 800m prosto in 1500m prosto. V kategoriji kadetov je osvojil tudi drugo mesto v disciplini 100m delfin s časom 0:58,18. Marcelu je uspelo tudi prvič osvojiti kolajne v absolutni kategoriji in sicer drugo mesto v disciplini 800m prosto s časom 8:21,74, tretje mesto v disciplini 1.500m prosto s časom 16:24,66 in prav tako tretje mesto v disciplini 200m prosto s časom 1:54,12. S tem časom je v disciplini 200m prosto Marcelu uspelo podreti državni rekord za kadete, star 39 let.