+386 40 853 576

VPIS in POLETNA DRŽAVNA PRVENSTVA V PLAVANJU

VPIS V PLAVALNI KLUB BISER PIRAN IN REZULTATI IZ POLETNIH DRŽAVNIH PRVENSTEV SLOVENIJE V PLAVANJU

Obveščamo vas, da je vpis v plavalni klub Biser Piran možen kadarkoli in da je prostora v vseh skupinah še dovolj.

Neplavalci in plavalci začetniki (4 do 6 let) imajo vadbo v Termah Life Class v Portorožu in sicer sta možna dva termina:

• ponedeljek in sreda od 19.00 do 20.00
  • torek in četrtek od 19.00 do 20.00.

Tisti, ki znate že bolje plavati (6 do 8 let) pa imate možnost vadbe na bazenu Bonifika v Kopru in sicer:

• vsak dan od ponedeljka do petka od 16.00 do 17.00 (od 2x do 5x na teden)
  • vsak dan od ponedeljka do petka od 17.00 do 18.00 (od 2x do 5x na teden).

Tekmovalci imajo treninge vsak dan med tednom od ponedeljka do petka od 16.00 do 18.00 in v soboto od 8.00 do 10.00. Tisti, ki pa si želite trenirati dvakrat na dan pa imate možnost treningov tudi zjutraj vsak dan od ponedeljka do petka od 6.30 do 9.00.

Rekreacija je možna na bazenu Bonifika v Kopru v ponedeljek, sredo in petek od 17.00 do 18.00.

V mesecu juliju so se odvila štiri državna prvenstva Slovenije v plavalnju. Prvo je bilo prvenstvo za mlajše deklice in mlajše dečke, ki je bilo v Kranju 13. in 14.07.2019. Plavalni klub Biser Piran so zastopali Tosja Bržan, Lan Pribac, Tibor Bržan in Val Benčič. Na prvenstvu je nastopilo 279 plavalk in plavalcev iz 26 plavalnih klubov. Fantje so si v štafeti 4x50m mešano s časom 2:30,87 priplavali 8.mesto. Posamezno so najboljše uvrstitve dosegli Lan Pribac, ki je v disciplini 200m mešano s časom 3:13,37 zasedel 13.mesto v kategoriji mlajši dečki letnik 2008 in mlajši, v isti kategoriji je Tosja Bržan v disciplini 200m prosto s časom 2:49,03 zasedel 12.mesto. V kategoriji mlajših dečkov letnik 2007 je Tibor Bržan v disciplini 100m delfin s časom 1:22,56 zasedel 6.mesto, Val Benčič pa je v disciplini 50m prsno s časom 0:36,64 zasedel 2.mesto, 2.mesto si je priplaval tudi v disciplini 100m prsno s časom 1:20,70.

Naslednje državno prvenstvo je bilo državno prvenstvo za dečke in deklice, ki je bilo v Ravnah na Koroškem od 19.07.2019 do 21.07.2019. Na tem prvenstvu sta plavalni klub Biser Piran zastopala Manca Švonja in Maj Pribac. Manca Švonja si je v disciplini 50m hrbtno s časom 0:36,71 priplavala 19.mesto, Maj Pribac pa si je v disciplini 400m mešano s časom 5:51,99 priplaval 13.mesto, Maju se je v disciplini 100m delfin uspelo uvrstiti v finale, kjer je s časom 1:14,39 zasedel 15.mesto.

Isti vikend, natančneje v soboto 20.07.2019 je na Bledu potekalo državno prvenstvo v daljinskem plavanju. Edini udeleženec iz plavalnega kluba Biser Piran je bil Matic Turk, ki je na 5.000 meterski razdalji s časom 1ura 4minute in 1sekunda postal državni prvak. Matic je prvič v karieri plaval 5.000m razdaljo.

Zadnje državno prvenstvo za kadete,mladince in člane je bilo v Kranju od 01.08.2019 do 04.08.2019. Prvenstva so se udeležile naslednje plavalke in plavalci plavalnega kluba Biser Piran, Sonča Frelih Uhelj, Taša Vižman, Eli Filipčič, Astra Babnik, Matic Turk, Maj Brlek, Roy Krumpak, Jaša Benčič, Anže Ajlec in Marcel Primožič. Plavalke in plavalci so se iz tega državnega prvenstva vrnili z  11 kolajnami. Eli Filipčič je v disciplini 50m delfin s časom 0:29,10  osvojila 3.mesto v kategoriji mladink, Maj Brlek je v disciplini 50m prosto s časom 0:25,07 osvojil 3.mesto v kategoriji kadetov, Jaša Benčič je v disciplini 50m prsno s časom 0:30,15 osvojil 2.mesto ter v disciplini 100m prsno s časom 1:05,20 prav tako 2.mesto v kategoriji mladincev. Marcel Primožič je postal absolutni in članski državni prvak v disciplini 100m prosto s časom 0:51,78 in v disciplini 200m prosto s časom 1:52,31, v disciplini 400m prosto je s časom 3:57,33  osvojil 2.mesto v absolutni in članski kategoriji ter v disciplini 50m delfin kjer je s časom 0:25,41 osvojil 3.mesto v članski kategoriji. Tri 4.mesta v kategoriji kadetov je osvojil Matic Turk in sicer v disciplinah 50m prosto s časom 0:25,43 in 200m prosto s časom 1:59,34  ter v disciplini 50m hrbtno s časom 0:28,98.